Запісы 601–800 з 3057
  1. Вайцюшкевіч Зміцер
  2. Вакар Л. У.
  3. Вакарава Надзея Паўлаўна / 1942, в. Яськаўшчына, Лёзненскі раён
  4. Вакула Святлана
  5. Вакульчык Алена
  6. Вакульчык Вольга / 1922, в. Клятная, Пінскі раён
  7. Валадкевіч Аляксандра / в. Дубенец, Столінскі раён
  8. Валадкевіч Яфім, скрыпач / в. Дубенец, Столінскі раён
  9. Валакневіч Г. / в. Дубенец, Столінскі раён
  10. Валакневіч Я. / в. Дубенец, Столінскі раён
  11. Валевская Е. А.
  12. Валодзіна Аксана Барысаўна
  13. Валодзіна Таццяна Васільеўна
  14. Валошчык Надзея Ціханаўна / 1927, Беларусь
  15. Валуевіч Надзея Якаўлеўна / 1944, Беларусь
  16. Валынец Н. А.
  17. Валькова Раіса Міхайлаўна
  18. Вальчык М. А.
  19. Валянціна Аляксандраўна Марчанка / 1958, гп Краснаполле, Краснапольскі раён
  20. Валянціна Васільеўна Лагуціна / 1939, аг. Яноўка, Краснапольскі раён
  21. Валянціна Марчанка.
  22. Валянціна Міхайлаўна Сердзюкова / 1948, в. Гарадзецкая, Краснапольскі раён
  23. Валянціна Ўладзіміраўна Яворская
  24. Вапельник Л. М.
  25. Варабей А. А.
  26. Варабей Вольга Мікалаеўна / 1949, в. Закальное, Любанскі раён
  27. Варанцова Аўдакея / 1924, Беларусь
  28. Варахоб (Лук’янава) Марыя
  29. Варахоб Алесь
  30. Варлыга А.
  31. Варфаламеева Тамара Барысаўна
  32. Варэйка Ганна Васільеўна / 1940, Беларусь
  33. Васильева В.Ф. / 1922, Расія
  34. Васильева О.Ф. / 1916, Расія
  35. Васілевіч Марыя / 1916, Беларусь
  36. Васілевіч Ніна Фёдараўна / 1951, Беларусь
  37. Васілевіч Уладзімір Аляксандравіч
  38. Васіленка А. М.
  39. Васілеўская Анжаліка
  40. Васілеўская І.Г.
  41. Васілеўскі Валерый
  42. Васіліца Юрый Андрэевіч / 1913, Беларусь
  43. Васільева Ірына
  44. Васільеў Антон
  45. Васілюк Вольга Паўлаўна
  46. Васінеўскі У.
  47. Васькоў Іван / в. Казацкія Балсуны, Веткаўскі раён
  48. Васюкевіч В.
  49. Васюціч Любоў
  50. Ваўжэнюк Я.
  51. Вахрамеева Алена
  52. Вашкевіч Філімон
  53. Вашкова Марыя Аляксандраўна / в. Хільчыцы, Жыткавіцкі раён
  54. Вашчанка Ганна
  55. Ващило Павел Никитович / 1944, Расія
  56. Ведерникова Н. М.
  57. Вележ А.
  58. Вера Максімаўна Цітова / 1939, в. Журбін, Касцюковіцкі раён
  59. Вера Пятроўна Картузова / 1940, аг. Горы, Краснапольскі раён
  60. Вера Севасцьянаўна Ляшчова / 1941, в. Палуж 1, Краснапольскі раён
  61. Верабей Ядвіга Іванаўна / 1930, Беларусь
  62. Верамейчык Людміла Кірылаўна / 1930, в. Вобчын, Любанскі раён
  63. Вербіцкая Марыя / 1913, Беларусь
  64. Вертков Константин Александрович
  65. Верхавінец В. М.
  66. Весялуха Кацярына
  67. Весялуха М.
  68. Вечар Аксана
  69. Вечар Анатоль
  70. Вировая М.И. / Расія
  71. Вілкойць Б.
  72. Вількін Я. Р.
  73. Вілюха Аляксандр
  74. Вінаградава Л. Н.
  75. Вінаходаў Дз.А.
  76. Віннікава Марыя Мікалаеўна
  77. Віслоцкі, Адам
  78. Вітан-Дубейкаўскі Лявон
  79. Віцянкова Надзея Андрэеўна / в. Цёплае, Чавускі раён
  80. Вішнеўская Кацярына Афанасьеўна
  81. Вішнеўская Марыя Іванаўна / аг. Воўпа, Ваўкавыскі раён
  82. Вішнеўская Тэрэса Антонаўна / 1944, аг. Воўпа, Ваўкавыскі раён
  83. Вішчэня Ніна Аляксандраўна / в. Ямінск, Любанскі раён
  84. Власова М.
  85. Воінава А. М.
  86. Войніч В. А.
  87. Войцік В.А.
  88. Войцік Валянціна / аг. Рачэнь, Любанскі раён
  89. Волах Ірына
  90. Волаціч М.
  91. Волкава Ніна Васільеўна / 1900, Беларусь
  92. Волкаў Фёдар
  93. Волков Ф. К.
  94. Володько Р. Ф.
  95. Володько Ф. И.
  96. Вольскі Віталь
  97. Воранаў Віталь
  98. Воробьёв С.Г. / Расія
  99. Вороновская Лидия Максимовна / 1933, Расія
  100. Восіп Бадзянскі
  101. Восіпаў Іван
  102. Воўчык Ефрасіння Ігнатаўна
  103. Врочинська Г. В.
  104. Вуглік Ігар
  105. Выдронак Юрый
  106. Вырва Ірына
  107. Вырко Л. Ф.
  108. Выскварка Сяргей Георгіевіч
  109. Высоцкая Аліна
  110. Высоцкі А. А.
  111. Вышняускайте А.
  112. Вэкслер П.
  113. Вядрэнка Валер
  114. Вялоская Любоў
  115. Вянгура Ганна Паўлаўна / 1912, в. Тонеж, Лельчыцкі раён
  116. Вярба Вера
  117. Вяргеенка С. А.
  118. Вяргей В. С.
  119. Вярцінская Акуліна Сямёнаўна / 1901, в. Стары Дзедзін, Клімавіцкі раён
  120. Вярэніч В.
  121. Вярэніч Іван Ананьевіч / Беларусь
  122. Вярэніч Любоў
  123. Вярэніч Марыя
  124. Вярэніч Марыя
  125. Вячорка Алесь
  126. Вячорка Арына
  127. Вячорка Вінцук
  128. Вячорка Святлана
  129. Габец Надзея
  130. Габрусь Тамара Віктараўна
  131. Гаварун Наталля
  132. Гавдзіс Соф’я Іосіфаўна
  133. Гаджыева А.А.
  134. Гайдук Мікола
  135. Гайдук С.
  136. Гайдукевіч І. М.
  137. Галай Зоня Нікіфараўна / 1932, в. Вобчын, Любанскі раён
  138. Галамака Надзея Васільеўна
  139. Галамбёўскі Лукаш
  140. Галанова О.
  141. Галаўко Раіса Дзмітрыеўна / 1932, в. Замошша, Ушацкі раён
  142. Галаўнін М. Г.
  143. Галіна Цумарава / 1958, аг. Цяхцін, Бялыніцкі раён
  144. Галісевіч Настасся
  145. Галкоўскі А. А.
  146. Галкоўскі Аляксандр Мікалаевіч / 1959, в. Судзілы, Клімавіцкі раён
  147. Галубок Э. В.
  148. Галыго Лидия Федосовна / 1942, Расія
  149. Гальчэня Ганна Сямёнаўна
  150. Гамановіч Марыя Матвееўна / 1936, Беларусь
  151. Гамзовіч Рэгіна Станіславаўна
  152. Ганебная Людміла
  153. Гануш Аляксандра Ціханаўна / 1938, в. Глуховичи, Брагінскі раён
  154. Ганчар Іван Рыгоравіч
  155. Ганчар Уладзімір
  156. Ганчаровіч Іна
  157. Ганчароў Уладзімір
  158. Гапановіч Андрэй / аг. Глушкавічы, Лельчыцкі раён
  159. Гаравы Валеры
  160. Гаравы Марат
  161. Гарагляд Васіль
  162. Гараева Кацярына
  163. Гарахавік Антаніна Вікенцьеўна / 1933, Беларусь
  164. Гарбар Алена Філімонаўна / 1924, в. Барысаўшчына, Хойніцкі раён
  165. Гарбачова Акуліна Навумаўна / 1910, Беларусь
  166. Гарбачова Сцепаніда / 1904, Беларусь
  167. Гарбачоў Руслан
  168. Гарбачоўская Любоў Іванаўна / 1951, аг. Воўпа, Ваўкавыскі раён
  169. Гардзейчык В.
  170. Гардзейчык Надзя
  171. Гардзіенак І.
  172. Гардзіенка Наталля
  173. Гарохава Вера Іванаўна / в. Пінкавічы, Пінскі раён
  174. Гарошка Марыя / год невядомы, Беларусь
  175. Гарулёў Ігар
  176. Гарусава Ганна / Беларусь
  177. Гарэйка Лідзія Мяфодзьеўна / Беларусь
  178. Гарэлава Галіна
  179. Гарэцкі Барыс
  180. Гарэцкі Максім
  181. Гасюк Е. О.
  182. Гатоўчыц Анатоль
  183. Гатоўчыц Ніна Іванаўна
  184. Гаўрылаў В. Г.
  185. Гаўрыленка Ганна Фёдараўна / 1938, аг. Неглюбка, Веткаўскі раён
  186. Гаўрыленка Ірына
  187. Гаўрыльчук Марыя Іванаўна / 1882, Беларусь
  188. Гаўрыльчык Марыя / 1882, Беларусь
  189. Гаўрылюк Н. К.
  190. Гаўрыцкі Сяргей
  191. Гашчанка, Ядвіга / в. Цяцеркі, Браслаўскі раён
  192. Гашчук Галіна
  193. Гаявая Валянціна Іванаўна
  194. Гвінцэвіч Фядосся Сцяпанаўна / 1924, аг. Нарач, Вілейскі раён
  195. Гвоздзева Настасся
  196. Гвоздзь Пятро / в. Крынкі, Рэчыцкі раён
  197. Гедзік Ульяна
  198. Гендель Таццяна
  199. Герман Д.
  200. Герман Кацярына Адамаўна / 1949, в. Данілевічы, Лельчыцкі раён
Гэта кэшаваныя старонка. Апошняя сінхранізацыя з базай - 29.05.2024 22:08:48

Відэакурсы па этнаграфіі

Самы час вучыцца анлайн! Нашы відэакурсы размешчаны на адукацыйнай платформе Stepik.org і акрамя відэа утрымліваюць праверачныя тэсты для самакантролю.

Запісацца

Выкладчык: Уладзімір Лобач

Аб’ём: 70 урокаў, 14 гадзін відэа, 127 тэставых пытанняў

Курс прапануе паглыбленае азнаямленне з этнічнай гісторыяй і этнакультурнай спецыфікай Беларусі. Прадстаўлены лекцыі па раздзелах і тэмах вучэбнай праграмы "Этнаграфія Беларусі", якая выкладаецца аўтарам у Полацкім дзяржаўным універсітэце.

Запісацца

Выкладчык: Зміцер Скварчэўскі

Аб’ём: 13 урокаў, 2 гадзіны відэа, 100 тэставых пытанняў

Сярод разнастайных аспектаў беларускай міфалогіі, прадметам курсу абраны персанажны код: боствы, духі, дэманічныя істоты, героі і т.п.