Запісы 1801–2000 з 3057
  1. Мельнікаў І. Ц.
  2. Мельнікаў Ігар
  3. Мельнікоўская В. М.
  4. Мелюх Яўгенія
  5. Меляшэнка У.
  6. Мемус Вольга Рыгораўна
  7. Менько Таісія Рыгораўна
  8. Меркіс Яўген
  9. Мехнецов А.
  10. Мехнецова К. А.
  11. Мечникова Н. Н.
  12. Милюченков С. А.
  13. Митропольская Н. К.
  14. Мігура Галіна Мартынаўна / 1928, в. Літвінкі, Кобрынскі раён
  15. Мікіцевіч Лідзія Максімаўна / 1926, Беларусь
  16. Мікіціч Надзея
  17. Мікліс Галіна Браніславаўна / 1931, Беларусь
  18. Мікулевіч Сяргей
  19. Мікуліч, Аляксей Ігнатавіч
  20. Мікульчык Алена
  21. Мікус Алесь
  22. Мікус Альфрэд
  23. Мілашэўскі М.
  24. Мілейша Соф’я Міхайлаўна / 1939, Беларусь
  25. Мілешкін Міхаіл
  26. Мілешкін Сяргей
  27. Мілінкевіч Юзэф / 1885, в. Зуброўка, Шчучынскі раён
  28. Міляшчэня Ганна Фёдараўна / в. Старажоўцы, Жыткавіцкі раён
  29. Мінкевіч Леаніда Феліксаўна / 1942, аг. Нарач, Вілейскі раён
  30. Мінкевіч Людміла
  31. Мінько Л. С.
  32. Міронава Валянціна
  33. Міронава Юлія
  34. Міроненка Н.І.
  35. Місевіч Мар’ян Вячаслававіч
  36. Місевіч Таццяна Вікенцьеўна / в. Доўгая, Шчучынскі раён
  37. Міско Сцяпан Міхайлавіч
  38. Місоўская Вольга
  39. Міхадзюк Анастасія Андрэеўна / 1937, в. Сялец, Асіповіцкі раён
  40. Міхадзюк Ніна Барысаўна / 1934, в. Сялец, Асіповіцкі раён
  41. Міхаіл Еўдакімавіч Малюкоў / 1923, в. Сідараўка, Краснапольскі раён
  42. Міхайлава Зоя Вктараўна / в. Старажоўцы, Жыткавіцкі раён
  43. Міхайлоўскі Юзэф
  44. Міхал Лучыньскі
  45. Міхалоўскі Юзэф
  46. Міхарскі Уладзімір
  47. Міхедзька Валянцін
  48. Міхна В.
  49. Міхна Ігар
  50. Міхнавец Вольга Якаўлеўна
  51. Міхнавец Ганна Васільеўна
  52. Міхнавец Ева / Беларусь
  53. Міхнавец Іван
  54. Міхнавец Лілія / Беларусь
  55. Міхнавец Матрона / Беларусь
  56. Міхнавец Надзея Рыгораўна
  57. Міхнавец Роза Міронаўна
  58. Міхнавец Роза Якаўлеўна
  59. Міхнавец Таццяна / Беларусь
  60. Міцкевіч Адам
  61. Міцюля А.
  62. Мічкова Марыя Якаўлеўна
  63. Мічкоў Уладзімір / в. Гняздзілава, Бешанковіцкі раён
  64. Мішкевіч Анастасія Міхайлаўна / в. Букча, Лельчыцкі раён
  65. Мішчанка В. Р.
  66. Могилянский Николай Михайлович
  67. Модэстов Ф. Э.
  68. Молотобарова О. С.
  69. Молчанова Л. А.
  70. Моль І.
  71. Моніч Аляксандр Язэпавіч / 1900, аг. Краснае, Карэліцкі раён
  72. Мороз Егор
  73. Морозов И. И.
  74. Морозова Е.А. / Расія
  75. Мосева А. / в. Негаўка, Буда-Кашалёўскі раён
  76. Мудрая А. М.
  77. Музычэнка Ева Фёдараўна
  78. Музычэнка Марыя
  79. Мулявін Уладзімір
  80. Муравейка Фёдар Уладзіміравіч / 1939, в. Карчаватка, Жыткавіцкі раён
  81. Муратава М. І.
  82. Мураўёў І. А. / 1895, в. Ластрыгіна, Мсціслаўскі раён
  83. Мурашка А. Р.
  84. Мурашка Зміцер
  85. Мурашка Марыя Паўлаўна / в. Сямурадцы, Жыткавіцкі раён
  86. Мухарынская Лідзія Саулаўна
  87. Мыцько С.І.
  88. Мядзведская Кацярына
  89. Мялешка Алена
  90. Мялешка Міхал
  91. Мялік Антаніна
  92. Мялоў Л. І.
  93. Мяльгуй А.
  94. Мясаедава Хрысціна Мацвееўна
  95. Мяснікова Аляксандра
  96. Мяснікова Соф'я
  97. Мятлеўская Ларыса
  98. Мятлеўскі Францішак
  99. Мяцельская Яніна
  100. Навагродскі Т. А.
  101. Навікевіч Зінаіда Цімафееўна / 1936, Беларусь
  102. Навіцкая Людміла
  103. Навіцкі Станіслаў Мамертавіч
  104. Навумека Ала
  105. Нагорская Ванда Осіпаўна
  106. Надзея Вусава
  107. Надзея Лаўрэнаўна Даніленка / 1935, в. Журбін, Касцюковіцкі раён
  108. Надзея Ціхонаўна Шамянкова / 1937, аг. Леніна, Краснапольскі раён
  109. Назіна Іна Дзмітрыеўна
  110. Найджел Пенник
  111. Напорка Аляксандр
  112. Насановіч Марыя Гаўрылаўна / Беларусь
  113. Насевіч Вячаслаў
  114. Насовіч Н. Н.
  115. Неверович В. В.
  116. Невская Л. Г.
  117. Невяровіч Яна
  118. Невяроўскі Васіль Іосіфавіч / 1932, Беларусь
  119. Недабоеў Уладзімір
  120. Неклюдов Сергей
  121. Некрашэвіч С.
  122. Некрылова А. Ф.
  123. Ненадавец Аляксей Міхайлавіч
  124. Ненадавец Ягор Аляксеевіч
  125. Ненартовіч Ксенія / 1926, в. Сарокі, Шчучынскі раён
  126. Ненартовіч Лілія / 1947, в. Сарокі, Шчучынскі раён
  127. Несцерава Ганна
  128. Несцерава У.І. / Расія
  129. Несцяровіч В. А.
  130. Несцяровіч Кацярына Канстанцінаўна
  131. Несцярэнка Дар'я
  132. Нехайба Ігар Паўлавіч / в. Пінкавічы, Пінскі раён
  133. Никитина И.А.
  134. Нисневич И.
  135. Нікалаева Н.
  136. Нікалаеў Г.
  137. Нікіфароўскі Мікалай Якаўлевіч
  138. Нікіфарэнка Аляксандр
  139. Нікіценка Мікалай
  140. Нікіцін Аляксандр
  141. Нікіціна Людміла Канстанцінаўна
  142. Нікіціна Марыя Іванаўна / Расія
  143. Нікольская Вера
  144. Нікольскі Мікалай Міхайлавіч
  145. Нікольскі Н.М.
  146. Ніна Пятроўна Чарткова / 1946, аг. Леніна, Краснапольскі раён
  147. Ніна Фядосаўна Яцутка / 1942, аг. Пачапы, Краснапольскі раён
  148. Ніна Якаўлеўна Крывашэева / 1942, п. Перадавы, Краснапольскі раён
  149. Нісневіч С. Г.
  150. Новак В. С.
  151. Новак Т.
  152. Новиков Н. В.
  153. Новік Антаніна / 1931, в. Сарокі, Шчучынскі раён
  154. Новік Ірына
  155. Новік Таісія / 1931, в. Сарокі, Шчучынскі раён
  156. Новікава Анастасія
  157. Новікава Л.Ф.
  158. Новікава Надзея Іванаўна / в. Ямінск, Любанскі раён
  159. Нонг Кірыл
  160. Носаў Аляксей
  161. Нядзвецкая В. В.
  162. Няелаў У. І.
  163. Някрасава Наста
  164. Няфёд Уладзімір Іванавіч
  165. Нячаева Галіна Рыгораўна
  166. Нячаеў Дзмітрый
  167. Окруч Сафія Сяргееўна
  168. Осипенко М.Е. / Расія
  169. Павел Марціновіч
  170. Павлинич К.М. / Расія
  171. Павлова Г.
  172. Падаляк Варвара / в. Казулічы, Кіраўскі раён
  173. Падбярэзскі Дзмітрый
  174. Падруцка К.
  175. Пажыган Вольга / Беларусь
  176. Пазняк Вера / 1933, в. Сарокі, Шчучынскі раён
  177. Пазуха Ніна / 1929, Беларусь
  178. Паисий Святогорец
  179. Паклонская Вольга
  180. Палаўчэня Андрусь
  181. Палто Лідзія Аляксандраўна
  182. Палуда Пелагея Іванаўна
  183. Палукошка В. І.
  184. Палуян Сцепаніда Дзям’янаўна / 1930, Беларусь
  185. Палханава Ж. І.
  186. Палын Ніна / в. Новае Палессе, Лельчыцкі раён
  187. Палынскі Ігар
  188. Пальчэх Марута Міхайлаўна / 1906, Беларусь
  189. Паляніна Васіліса
  190. Панізнік Альжбета Фролаўна / 1888, Беларусь
  191. Панізнік Сяргей Сцяпанавіч
  192. Панкевіч Юрась
  193. Панкратава Настасся
  194. Панусевіч В.
  195. Панцей Алесь
  196. Панцеляймонаў Адам Ігнатавіч
  197. Панчэня Кацярына Аляксееўна / 1941, в. Пагост, Жыткавіцкі раён
  198. Панышына І. М.
  199. Паньшына І. Н
  200. Паплыка Аляксандра
Гэта кэшаваныя старонка. Апошняя сінхранізацыя з базай - 29.05.2024 22:06:55

Відэакурсы па этнаграфіі

Самы час вучыцца анлайн! Нашы відэакурсы размешчаны на адукацыйнай платформе Stepik.org і акрамя відэа утрымліваюць праверачныя тэсты для самакантролю.

Запісацца

Выкладчык: Уладзімір Лобач

Аб’ём: 70 урокаў, 14 гадзін відэа, 127 тэставых пытанняў

Курс прапануе паглыбленае азнаямленне з этнічнай гісторыяй і этнакультурнай спецыфікай Беларусі. Прадстаўлены лекцыі па раздзелах і тэмах вучэбнай праграмы "Этнаграфія Беларусі", якая выкладаецца аўтарам у Полацкім дзяржаўным універсітэце.

Запісацца

Выкладчык: Зміцер Скварчэўскі

Аб’ём: 13 урокаў, 2 гадзіны відэа, 100 тэставых пытанняў

Сярод разнастайных аспектаў беларускай міфалогіі, прадметам курсу абраны персанажны код: боствы, духі, дэманічныя істоты, героі і т.п.