Запісы 1001–1200 з 3057
  1. Дударэвіч Уладзімір / г. Баранавічы
  2. Дудзін Аляксандр
  3. Дудкевіч Віктар
  4. Дудчанка Мікалай
  5. Дуж-Душэўскі Клаўдзій Сцяпанавіч
  6. Дук Д. У.
  7. Дула Марыя Іванаўна / Беларусь
  8. Дулуб Георгій / Беларусь
  9. Дунін-Марцінкевіч Вінцэнт
  10. Духноўская Аляксандра
  11. Духоўнікава Настасся
  12. Дучыц Людміла Уладзіміраўна
  13. Дыбча Арнольд
  14. Дыбча М.
  15. Дынько Аляксандра
  16. Дэбесь Браніслаў Сцяпанавіч / 1909, аг. Кушляны, Смаргонскі раён
  17. Дэмбавецкі Аляксандр
  18. Ева Іванаўна Смарчкова / 1950, в. Сабалі, Краснапольскі раён
  19. Евгеньева А. П.
  20. Егарэйчанка А. А.
  21. Елина Н. Г.
  22. Елисеенко Нина Макаровна / 1937, Расія
  23. Елісеенка А.М.
  24. Елісееў А.
  25. Ельскі Аляксандр
  26. Емельян Генавефа Іосіфаўна / 1934, Беларусь
  27. Емельянаў А.С.
  28. Емельянчык Антаніна
  29. Емельянчык Вольга Антонаўна
  30. Емяльянаў А. С.
  31. Енгаватава М.А.
  32. Епак Г.С.
  33. Еремеенко Т. И.
  34. Ермакова Настасся / в. Казацкія Балсуны, Веткаўскі раён
  35. Ермакоў Альберт
  36. Ерошенко Л.
  37. Еўпак Г.С.
  38. Єфремов Євген Васильович
  39. Жабінская М. П.
  40. Жабінская Марыя Іосіфаўна / 1940, Беларусь
  41. Жабінская Соф’я Юльянаўна
  42. Жаканава Ксенія
  43. Жаканаў Пётр Дзянісавіч / 1927, в. Вярбоўка, Чавускі раён
  44. Жалнерчук Вольга Мікалаеўна
  45. Жалткоў Ігар
  46. Жартун Валянціна Фёдараўна / в. Ямінск, Любанскі раён
  47. Жаўнерчык К. І.
  48. Жаўняровіч Мікалай Адамавіч / в. Новая Машчаніца, Бярэзінскі раён
  49. Жгельская Ева Міхайлаўна / 1951, аг. Жгунь, Добрушскі раён
  50. Жирмунский В. М.
  51. Жогаль Т. / в. Семігосцічы, Столінскі раён
  52. Жогла Э.
  53. Жолуд Сяргей
  54. Жук Вольга Фёдараўна
  55. Жук Нікіфар
  56. Жукава Вольга
  57. Жукаў Андрэй
  58. Жукова О. Г.
  59. Жукоўскі Алесь
  60. Жура Алесь
  61. Жураўлёў Д.
  62. Журовіч Галіна Сяргееўна / аг. Сіманічы, Лельчыцкі раён
  63. Журовіч Уладзімір
  64. Жыгамонт Юрый
  65. Жыганава Варвара / Жиганова Варвара
  66. Жыла С.М.
  67. Жыляніна Марыя Мікалаеўна / 1930, аг. Гайна, Лагойскі раён
  68. Жыновіч (Жыдовіч) Іосіф Іосіфавіч
  69. Жыхар Вера Ўладзіміраўна / 1938, в. Заазер’е, Вілейскі раён
  70. Забаўка Лізавета / 1902, в. Тонеж, Лельчыцкі раён
  71. Забаўка Марыя
  72. Забаўская Ірына
  73. Забаўскі Мікалай
  74. Забеліч Эвеліна Рыгораўна / 1942, Беларусь
  75. Забурмах Малання / Беларусь
  76. Завадская Вінцэнта
  77. Загараднева Ніна Ўладзіміраўна / в. Канюхі, Ваўкавыскі раён
  78. Загорская Вольга
  79. Загурская Г. М.
  80. Заикина К. Е.
  81. Зайка Алесь
  82. Зайкоўскі Э. М.
  83. Зайцава Таццяна Дзмітраўна / 1910, Беларусь
  84. Зайцаў Аляксей
  85. Зайцева Т.А. / Расія
  86. Заколюжная А.Н. / Расія
  87. Залатуха М.
  88. Заміроўскі Вадзім
  89. Занкавіч Ірына Васільеўна / 1942, Беларусь
  90. Занкавіч Леаніда Іванаўна / 1926, в. Любоўшы, Вілейскі раён
  91. Занкавіч Марыя Міхайлаўна / 1928, в. Любоўшы, Вілейскі раён
  92. Зарубанаў Анатоль
  93. Заруцкі Яўген
  94. Зарэмба Мікалай
  95. Заўялава Марыя
  96. Захар Дзмітрый Андрэевіч
  97. Захарава В. А.
  98. Захаранка Андрэй
  99. Захаранка Натальля
  100. Захаркевіч Пелагея
  101. Захаркевіч Сцяпан Артуравіч
  102. Захарына Г.
  103. Захарэвіч Наста
  104. Заяц Ева Якаўлеўна
  105. Заяц Ф.С. / Хабаровский край
  106. Зверава Ганна Іванаўна / Зверева Анна Ивановна
  107. Звірко Наталія
  108. Звяруга Я. Г.
  109. Здановіч Я.К.
  110. Зеленин Дмитрий Константинович
  111. Зелинский О. Ф.
  112. Зелянкова Настасся
  113. Земцовский И. И.
  114. Зенька Наталля
  115. Зенькавец Ілля / 1926, Беларусь
  116. Зимина З. И.
  117. Зігуля Нэлі
  118. Зінаіда Аляксееўна Сцебунова / 1941, в. Журбін, Касцюковіцкі раён
  119. Зінкевіч Стэпаніда Рыгораўна / 1935, в. Старое Сяло, Жабінкаўскі раён
  120. Зінкевіч Ціхан
  121. Зінкевіч Яўген Іванавіч / 1942, в. Бабры, Валожынскі раён
  122. Зіновік Матрона Ігнатаўна / 1936, Беларусь
  123. Зіновіч Еўдакія / Вулька Радавецкая, Драгічынскі раён
  124. Злобенко Галина Петровна
  125. Зограф Николай Юрьевич
  126. Зорычава В.
  127. Зоська Верас
  128. Зотов Петр
  129. Зоўчак Магдалена
  130. Зубар Міхаіл / г. Мазыр, Мазырскі раён
  131. Зубаўжэн Н.Д.
  132. Зубрыцкі Павел
  133. Зуева Дар’я
  134. Зуева Еўдакія Маісееўна / 1907, Беларусь
  135. Зуева М. / аг. Стаўбун, Веткаўскі раён
  136. Зуевіч Марыя Мікалаеўна / 1948, Беларусь
  137. Зыкава Л. В.
  138. Зыкова А.К. / Хабаровский край
  139. Зюлікаў Валянцін Уладзіміравіч / в. Пакуцце, Дрыбінскі раён
  140. Зюлікаў Уладзімір Маісеевіч / 1931, в. Пакуцце, Дрыбінскі раён
  141. Зязюля Андрэй (Кс. Аляксандар Астрамовіч )
  142. Зянько У.
  143. Зянюк Раіса
  144. Иванишко Евгения Степановна / 1915, Расія
  145. Иванова А.И. / 1897, Расія
  146. Иванова Ю. Б.
  147. Исупрева П.А. / Расія
  148. Іваницький А.
  149. Іванова Вольга
  150. Іваноў І.
  151. Іванчук Ніна
  152. Іванчык Ніна Іосіфаўна / 1938, Беларусь
  153. Іванюк Яраслаў
  154. Івашанка Вольга
  155. Івашкевіч Пракофій Кандратавіч / в. Грабяні, Лельчыцкі раён
  156. Івашкевіч Рэгіна Іванаўна / 1928, Беларусь
  157. Івуць Галіна
  158. Іголка Вера Якімаўна / 1931, в. Купяцічы, Пінскі раён
  159. Ігруша Юрый
  160. Ізергіна Алена
  161. Ізергіна Алена
  162. Ізох Ніна
  163. Ільіна Кацярына
  164. Ільінчык Вольга
  165. Ільяшук С.
  166. Ілютчык Антаніна
  167. Інанец Сняжана
  168. Ісакаў Аляксандр
  169. Іўлеў Іван Іванавіч / аг. Бычыха, Гарадоцкі раён
  170. Іўлеў Уладзімір / Беларусь
  171. Кiсялёва Ганна Ягораўна / 1937, в. Паршына, Горацкі раён
  172. Кабакова Галина Ильинична
  173. Кабалевская М. Д.
  174. Кабанов А.С.
  175. Кабановіч Радзіон
  176. Кабашнікаў Канстанцін Паўлавіч
  177. Кавалёва Алена Пятроўна
  178. Кавалёва Р. М.
  179. Кавалёва Таццяна Максімаўна / аг. Неглюбка, Веткаўскі раён
  180. Кавалевіч Зінаіда Іванаўна / 1933, Беларусь
  181. Кавалевіч Наталля
  182. Кавалёнак Надзея Цімафееўна
  183. Каваленка В.М.
  184. Каваленка В.М. / 1926, Беларусь
  185. Каваленка Надзея Аляксандраўна
  186. Каваленя Іван / Беларусь
  187. Кавалёў Лявон
  188. Кавалец Ганна
  189. Кавальчук Анна Дзімідаўна
  190. Кавальчук Надзея
  191. Кавушка Лідзія Юльянаўна
  192. Каганец Карусь
  193. Кадзюкова Ірына
  194. Кадыка Наталля
  195. Казакевіч Валянціна Адрэеўна / 1925, Беларусь
  196. Казакова І. В.
  197. Казакова Паліна Васільеўна / 1906, в. Усполле, Мсціслаўскі раён
  198. Казека Я.
  199. Казінец Міхаіл
  200. Казлова Н.
Гэта кэшаваныя старонка. Апошняя сінхранізацыя з базай - 29.05.2024 22:09:18

Відэакурсы па этнаграфіі

Самы час вучыцца анлайн! Нашы відэакурсы размешчаны на адукацыйнай платформе Stepik.org і акрамя відэа утрымліваюць праверачныя тэсты для самакантролю.

Запісацца

Выкладчык: Уладзімір Лобач

Аб’ём: 70 урокаў, 14 гадзін відэа, 127 тэставых пытанняў

Курс прапануе паглыбленае азнаямленне з этнічнай гісторыяй і этнакультурнай спецыфікай Беларусі. Прадстаўлены лекцыі па раздзелах і тэмах вучэбнай праграмы "Этнаграфія Беларусі", якая выкладаецца аўтарам у Полацкім дзяржаўным універсітэце.

Запісацца

Выкладчык: Зміцер Скварчэўскі

Аб’ём: 13 урокаў, 2 гадзіны відэа, 100 тэставых пытанняў

Сярод разнастайных аспектаў беларускай міфалогіі, прадметам курсу абраны персанажны код: боствы, духі, дэманічныя істоты, героі і т.п.