Запісы 801–1000 з 3057
  1. Гермацкая Н.
  2. Гетаў В. В.
  3. Гильтебрандт Петр Андреевич
  4. Гилярова Н.
  5. Гілевіч Ніл Сямёнавіч
  6. Гілеп Уладзімір Аляксандравіч
  7. Гінтаў Максім
  8. Гіпіўс Яўген Уладзіміравіч
  9. Гірэль Алег
  10. Гладкіх В.
  11. Гладкова Марыя Паўлаўна / 1910, в. Усполле, Мсціслаўскі раён
  12. Глазко Вольга Мікалаеўна / 1925, Беларусь
  13. Глебка П. Ф.
  14. Глинкина Аграфена Ивановна / 1897, в. Дедёнки (ліквідаваны), Монастырщинский район
  15. Глінкіна А. / Расія
  16. Глінская Анастасія Рыгораўна / 1939, Беларусь
  17. Глот Ксенія
  18. Глусцова Валянцiна Стэфанаўна / 1937, в. Паршына, Горацкі раён
  19. Глушакова Еўдакія / в. Казацкія Балсуны, Веткаўскі раён
  20. Глушакова М.І.
  21. Глушанок Марыя Іванаўна / 1934, в. Уборак, Лоеўскі раён
  22. Глушань Міхаіл (дудка, Жыткавіцкі р-н) / Жыткавіцкі раён
  23. Глушко А.
  24. Глушко Марыя
  25. Глушко Наста
  26. Глушко Соф’я Дзмітрыеўна / 1929, Беларусь
  27. Глушэц Ірына Валер’еўна
  28. Гніламёдаў У. В.
  29. Гоберман Д. Н.
  30. Говард М.
  31. Годыль Станіслаў Францавіч / 1934, аг. Налібакі, Стаўбцоўскі раён
  32. Голава Наталля
  33. Голад Надзея Трафімаўна / 1942, Беларусь
  34. Головкина С.
  35. Голубев В. Ф.
  36. Гораздин А.
  37. Горбава Варвара Кузьмінічна / 1912, в. Ачоса-Рудня (ліквідаваны), Добрушскі раён
  38. Горбацкий А. А.
  39. Горват Андрусь
  40. Гордиенко О.
  41. Гоўзбіт Ганна Іванаўна / 1927, Беларусь
  42. Грамок Стэпаніда / в. Ліпск, Докшыцкі раён
  43. Грамыка Праскоўя
  44. Граноўскі Т. С.
  45. Гранько Н. М.
  46. Грахоўская Аляксандра
  47. Гребенщикова Н.А. / Расія
  48. Грица С. Й.
  49. Гром Ганна Рыгораўна / в. Сямурадцы, Жыткавіцкі раён
  50. Гром Ларыса Васіл'еўна / в. Старажоўцы, Жыткавіцкі раён
  51. Громаў Уладзімір
  52. Грунтоў Сяргей
  53. Грунтфэст В.
  54. Груцо А.П.
  55. Грушэўскі А.
  56. Грыбок Марына
  57. Грыва Юзэфа
  58. Грынблат Майсей Якаўлевіч
  59. Грыневіч (Матафонава) Таццяна
  60. Грыневіч Антон
  61. Грыневіч Яніна
  62. Грынкевіч Лідзія Філіпаўна / 1930, Беларусь
  63. Грынцэвіч Яніна Браніславаўна / 1945, Беларусь
  64. Грынчык Любоў / в. Лявонпаль, Мёрскі раён
  65. Грынь Васіль
  66. Грыц Марыя
  67. Грыцкова Р.
  68. Грыцук Надезя / в. Пашукі, Камянецкі раён
  69. Грышуціна Анісся Іванаўна / Расія
  70. Грышчыук Эдгар
  71. Грэцкая Варвара (Веткаўскі раён) / г. Ветка, Веткаўскі раён
  72. Грэцкая Вольга Амбросаўна / 1895, Беларусь
  73. Грэчка Кацярына / 1926, в. Букча, Лельчыцкі раён
  74. Гуд Ніна Барысаўна / в. Пінкавічы, Пінскі раён
  75. Гуд Пётр Адамавіч
  76. Гуд, Ніна Іванаўна
  77. Гузарэвіч Ганна Мацвееўна / 1912, в. Новы Двор, Пінскі раён
  78. Гук Алена Сцяпанаўна / 1903, Беларусь
  79. Гук Ніна Фёдараўна / в. Ямінск, Любанскі раён
  80. Гулак А. А.
  81. Гулевіч П.
  82. Гумінская Алена
  83. Гурко А. Вікт.
  84. Гурко Аляксандра Уладзіміраўна
  85. Гуркоў У. С.
  86. Гурновіч Варвара Лук’янаўна / 1909, Беларусь
  87. Гурская Ніна
  88. Гурскі А. І.
  89. Гурскі А.І.
  90. Гурыновіч Надзея Сільвестраўна / 1932, в. Вецярэвічы, Пухавіцкі раён
  91. Гутараў І. В.
  92. Гуткоўская С. В.
  93. Гуткоўскі С. А.
  94. Гуціч Ніна Андрэеўна / 1934, Беларусь
  95. Гушча Соф’я Дзянісаўна
  96. Дабравольскі В. А.
  97. Дабравольскі У. М.
  98. Давідовіч Алена
  99. Давідовіч В. В.
  100. Давыдаў Зміцер
  101. Давыдзенка Анастасія Аляксееўна / 1930, в. Кіцін, Жлобінскі раён
  102. Дадзіёмава Вольга Уладзіміраўна
  103. Дайн Г.
  104. Дайн М.
  105. Даленга-Хадакоўскі З. Я. (сапр. Адам Чарноцкі)
  106. Далэнга-Хадакоўскі З.
  107. Дамарад Г.П. / 1922, Беларусь
  108. Дамарацкі Аляксандр
  109. Дамнянкова Л. В.
  110. Данилов К.
  111. Данілаў Мікалай Іванавіч / в. Мехавое, Гарадоцкі раён
  112. Даніловіч (Канапацкая) Алена Сямёнаўна / 1947, Беларусь
  113. Даніловіч Ксенія Паўлаўна / в. Пінкавічы, Пінскі раён
  114. Даніловіч Н. І.
  115. Данчык (Багдан Андрусішын)
  116. Дарашэвіч Алена / в. Букча, Лельчыцкі раён
  117. Дарашэвіч Хрысціна / 1915, в. Тонеж, Лельчыцкі раён
  118. Дарашэвіч Энгельс
  119. Дарожка Кацярына / в. Буразь, Жыткавіцкі раён
  120. Дастанка Алесь
  121. Дасюкевіч Феліцыя Юльянаўна / 1932, Беларусь
  122. Даўгіх Я.
  123. Дашкевiч Ю.
  124. Дашкевич Л. У.
  125. Дашук В.
  126. Дашыневіч Мікалай
  127. Дваракоўскі Станіслаў
  128. Дебиров П. М.
  129. Дёмин В.
  130. Дехтяренко В. Н.
  131. Дзвінская Эла
  132. Дзегцярэнка Касцей Трахімавіч
  133. Дзейка Н.
  134. Дзелянкоўскі М.
  135. Дземідавец Павел Елісеевіч / 1937, в. Баравое, Лельчыцкі раён
  136. Дземідзенка Марыя / Беларусь
  137. Дземідовіч Марыя Іосіфаўна
  138. Дземка Вольга
  139. Дземянчук Ірына
  140. Дзенісовіч У. В. / Беларусь
  141. Дзенісюк Н.
  142. Дзермант А.
  143. Дзецкін Алесь Якаўлевіч / 1936, в. Яськаўшчына, Лёзненскі раён
  144. Дзінаідава Марыя / 1933, Беларусь
  145. Дзінаідава Ульяна Яфімаўна / 1901, в. Мелехава, Сенненскі раён
  146. Дзмітрыеў Юрый
  147. Дзмітрэнка Сяргей
  148. Дзявяткіна В.Д.
  149. Дзягілева Ксенія
  150. Дзягцярык Надзея
  151. Дзягцярык Таісія
  152. Дзядзюля Алена
  153. Дзядзюля Алена Сямёнаўна
  154. Дзядзюля Вера Трафімаўна
  155. Дзядовік-Кашкурэвіч Вольга
  156. Дзям’янава Ніна Аляксандраўна / 1933, Беларусь
  157. Дзямідчык Софія / 1932, Беларусь
  158. Дзямчыхіна Вера Ягораўна / 1939, аг. Неглюбка, Веткаўскі раён
  159. Дзямчыхіна Ефрасіння Іванаўна / 1935, аг. Неглюбка, Веткаўскі раён
  160. Дзянісава Ганна Цітаўна / 1919, в. Вялікія Шарыпы, Горацкі раён
  161. Дзяруга Аляксандр
  162. Дзятко Зміцер
  163. Дзячэнка В. Д.
  164. Дикая Екатерина Семёновна / 1930, Расія
  165. Дмитриев М.А.
  166. Дмітренка М. К.
  167. Добровольская В. Е.
  168. Донюш К.Я.
  169. Дорах Кацярына / в. Велямічы, Столінскі раён
  170. Дораш Наталля
  171. Дорожкиной Т. Н.
  172. Дорохова Е. А.
  173. Дорская Аляксандра
  174. Доўбік Алена Савельеўна
  175. Доўбік Кацярына Фёдараўна
  176. Доўгая Яўгенія
  177. Доўгушаў Сяргей
  178. Доўнар-Запольскі Мітрафан Віктаравіч
  179. Драбуцька Вольга Нікіфараўна
  180. Драбышэўская Марына
  181. Драгун Ангеліна Антонаўна / в. Малінавая, Смаргонскі раён
  182. Драгун Пётр (Смаргонскі р-н) / 1943, в. Гарані, Смаргонскі раён
  183. Драздова Наталля
  184. Драздовіч Язэп Нарцызавіч
  185. Драніца М.
  186. Драпко Алена
  187. Друк Галіна
  188. Друпаў Аляксей
  189. Дрындрожык Надзея
  190. Дрынеўская Марыя
  191. Дрынеўскі Міхаіл Паўлавіч
  192. Дрынеўскі Якаў / в. Буразь, Жыткавіцкі раён
  193. Дубейка Марыя / 1929, в. Тонеж, Лельчыцкі раён
  194. Дубейка Сцяпан / 1931, в. Тонеж, Лельчыцкі раён
  195. Дубінчына Лізавета
  196. Дубкова Т. А. / undefined
  197. Дубравец Васіль / аг. Глушкавічы, Лельчыцкі раён
  198. Дуброва Н.
  199. Дуброўская Аляксандра
  200. Дубянецкая Ірына Міхайлаўна
Гэта кэшаваныя старонка. Апошняя сінхранізацыя з базай - 29.05.2024 22:09:00

Відэакурсы па этнаграфіі

Самы час вучыцца анлайн! Нашы відэакурсы размешчаны на адукацыйнай платформе Stepik.org і акрамя відэа утрымліваюць праверачныя тэсты для самакантролю.

Запісацца

Выкладчык: Уладзімір Лобач

Аб’ём: 70 урокаў, 14 гадзін відэа, 127 тэставых пытанняў

Курс прапануе паглыбленае азнаямленне з этнічнай гісторыяй і этнакультурнай спецыфікай Беларусі. Прадстаўлены лекцыі па раздзелах і тэмах вучэбнай праграмы "Этнаграфія Беларусі", якая выкладаецца аўтарам у Полацкім дзяржаўным універсітэце.

Запісацца

Выкладчык: Зміцер Скварчэўскі

Аб’ём: 13 урокаў, 2 гадзіны відэа, 100 тэставых пытанняў

Сярод разнастайных аспектаў беларускай міфалогіі, прадметам курсу абраны персанажны код: боствы, духі, дэманічныя істоты, героі і т.п.