Запісы 201–400 з 3057
  1. Zubowicz Weronika / 1928, Польшча
  2. Абабурка М. В.
  3. Абабурка Ніна / 1940, Беларусь
  4. Абадоўскі Аляксандр
  5. Абламейка Сяргей
  6. Абламовіч Д
  7. Абрамовіч А. А.
  8. Абрамчук Р.
  9. Абрамчык Ф. К.
  10. Абрэмбскі Юзаф
  11. Аваднёва Наталля Фадзееўна / 1930, в. Акуліна (пераіменаваны), Ушацкі раён
  12. Аванесаў Рубэн Іванавіч
  13. Авдеев В. Б.
  14. Авдеева И. Б.
  15. Аверьянова М.П. / Расія
  16. Авілін Цімафей
  17. Агапкина Т. А.
  18. Агеенка Сяргей
  19. Агель Юзэфа / 1930, в. Моцеўцы, Шчучынскі раён
  20. Агрэніч Вольга Якаўлеўна / 1928, аг. Амяльная, Івацэвіцкі раён
  21. Адамковіч А.
  22. Адамовіч Галіна
  23. Адамовіч І. М.
  24. Адамовіч Феадосія Віктараўна
  25. Адамовіч Яўгенія Міхайлаўна / 1922, Беларусь
  26. Адзінцова Ульяна Іванаўна / 1932, аг. Неглюбка, Веткаўскі раён
  27. Аднадворцава Марыя
  28. Адоньева С.
  29. Адрианова-Перетц В. П.
  30. Азалян М. / в. Семігосцічы, Столінскі раён
  31. Азарава І.С.
  32. Азаранка Т.М.
  33. Азараў У.
  34. Акімава Н.М.
  35. Аксіновіч Павел
  36. Акудовіч Цімафей
  37. Акуленка Надзея Васільеўна / 1914, в. Кажушкі, Хойніцкі раён
  38. Акуленко Х.Н. / Расія
  39. Акуліч Паўліна Міронаўна / в. Старажоўцы, Жыткавіцкі раён
  40. Акуневіч Андрэй
  41. Аладаў Мікалай Ільіч / Беларусь
  42. Алейнікава Любоў Раманаўна
  43. Александрова Раіса Міхайлаўна / 1946, Беларусь
  44. Александровіч І.А.
  45. Александрэнка Л. А.
  46. Алексеенкова А.Г. / 1906, Расія
  47. Алексенка Д.
  48. Алексіевіч Марфа / Беларусь
  49. Алексютович Л. К.
  50. Алена Сумко
  51. Алесіч Фаіна / 1924, в. Букча, Лельчыцкі раён
  52. Алехна Вольга / в. Старое Сяло, Глускі раён
  53. Алешка (Заблоцкая) Т.
  54. Алёшына К. М.
  55. Алёшына Марыя Сідараўна / 1939, Расія
  56. Алёшына Соф’я Рыгораўна / 1927, Расія
  57. Алещенкова М.Н. / 1903, Расія
  58. Аліферчык Таццяна
  59. Аліфіравец Ніна Васільеўна / 1937, Беларусь
  60. Аліхнік Зоя Андрэеўна
  61. Альфер Ала
  62. Альхімовіч П.Ф.
  63. Альхова Наталля
  64. Аляксеева (Бекарэва) Антаніна Мікалаеўна / 1943, в. Друцияны, Монастырщинский район
  65. Аляксееў Аляксандр
  66. Аляксееў Эдуард Яфімавіч
  67. Аляхновіч А.
  68. Аляхновіч А. М.
  69. Амяльковіч Д.
  70. Андруковіч М.
  71. Андруніна Марыя
  72. Андрусевіч Любоў Акімаўна
  73. Андрэенка Марыя / в. Слабодка, Шклоўскі раён
  74. Андрэеў Дзмітры
  75. Андрэйкавец Наталля / 1928, в. Букча, Лельчыцкі раён
  76. Анемпадыстаў Міхал
  77. Аненкаў В. М.
  78. Аникиевич Кирилл Тимофеевич
  79. Аникин В. П.
  80. Анікеенка Арцём Міхайлавіч
  81. Анікеенка Лярывон Міхайлавіч
  82. Анікейчанка Ягор
  83. Анімеле М.
  84. Анісовіч А. Л.
  85. Анічэнка У. В.
  86. Антаневіч, Уладзімеж
  87. Антановіч А.
  88. Антановіч Канстанцін
  89. Антановіч Тэкля / в. Занавінне, Ушацкі раён
  90. Антанюк Г.
  91. Антонава Галіна
  92. Антоненка Вольга Мінічна / 1927, в. Дзёрнавічы (ліквідаваны), Нараўлянскі раён
  93. Антоні О.
  94. Антропаў М.
  95. Ануфрыева Ганна Філіпаўна / 1907, Беларусь
  96. Анціпенка Раіса / 1932, Беларусь
  97. Анцукевіч М.
  98. Анцух Ліліяна Фёдараўна
  99. Апанасовіч Леанарда / 1929, Асінаўшчызна, Смаргонскі раён
  100. Апановіч Анатоль
  101. Апановіч Андрусь
  102. Аракчэева Кацярына
  103. Аракчэеў Міхась
  104. Арашонкава ГаннаУладзіміраўна
  105. Аркин Е.
  106. Аркин Е. Я.
  107. Аркушын Рыгор
  108. Арленін Таццяна / в. Семігосцічы, Столінскі раён
  109. Арлова Г. П.
  110. Арлова Ф.Д. / 1900, Расія
  111. Арловіч Рэгіна Іосіфаўна / 1941, Беларусь
  112. Арлоў Уладзімір Аляксандравіч (рэжысёр)
  113. Арлоўская Валянціна Мікалаеўна / 1928, в. Гінтаўшчына, Валожынскі раён
  114. Артухова Марыя Іванаўна / 1929, Расія
  115. Архіпава Зося
  116. Архіпаў Ігар
  117. Арцілеўская Вераніка
  118. Арціменя Надзея Пятроўна
  119. Арцюшэнка Ганна Фёдараўна / 1934, аг. Неглюбка, Веткаўскі раён
  120. Арцямёнак Ірына Мікалаеўна / в. Малыя Давыдкі, Глыбоцкі раён
  121. Арэх Марыя
  122. Асіпенка Зінаіда / в. Стары Дзедзін, Клімавіцкі раён
  123. Асіпцова А. / в. Негаўка, Буда-Кашалёўскі раён
  124. Аслюк Віктар
  125. Астапава Настасся
  126. Астапава С. Д.
  127. Астаповіч Анастасія Уладзіміраўна / аг. Дуброва, Лельчыцкі раён
  128. Астаповіч Антон Уладзіміравіч
  129. Астаповіч Васіль Міхайлавіч / аг. Дуброва, Лельчыцкі раён
  130. Астаповіч Вольга
  131. Астаповіч Уладзімір / 1968, аг. Мілашавічы, Лельчыцкі раён
  132. Асташкевіч Ірына
  133. Асташэвіч С. Т.
  134. Астравух А.
  135. Астрамецкі Аркадзь Абрамавіч
  136. Астрашапкіна М.Ф.
  137. Астрашапкіна М.Ф. / 1939, Беларусь
  138. Астроўская Вера Рыгораўна / 1916, Беларусь
  139. Астроўская Зося Іванаўна
  140. Астроўская Марыя Рыгораўна
  141. Астрэйка А.
  142. Атрошенко М.В. / Расія
  143. Атрошчанка Ю. Ю.
  144. Аўдзеева Зінаіда Фёдараўна / 1941, Беларусь
  145. Аўдзеюк Аляксандр
  146. Аўласенка Л.Л.
  147. Аўрынская Алена Сцяпанаўна
  148. Аўсейчык Уладзімір
  149. Аўтух Павел Якаўлевіч / Беларусь
  150. Аўтуховіч Любоў / 1921, Беларусь
  151. Аўтуховіч Марыя / 1920, Беларусь
  152. Аўтушка В.
  153. Аўтушка Зінаіда Рыгораўна / 1936, Беларусь
  154. Аўчыннікава Святлана
  155. Афанасьев А. Н.
  156. Афанасьева Н.
  157. Афоніна Праскоўя Сямёнаўна / 1937, в. Грабаўка, Гомельскі раён
  158. Аханькова Таццяна Лук’янаўна / 1932, аг. Жгунь, Добрушскі раён
  159. Ахметова Г. А.
  160. Ахраменка Таццяна / 1948, Беларусь
  161. Ахрыменка П.
  162. Ачыновіч Ж. Я.
  163. Ачыновіч Л. Л.
  164. Ашарчук Антон / 1928, аг. Мілашавічы, Лельчыцкі раён
  165. Ашурка Вуляна
  166. Бабарыка Марыя Паўлаўна / 1931, Беларусь
  167. Бабарыка Уладзімір
  168. Бабіна Н.
  169. Бабіч Т. М.
  170. Бабкова Лідзія Андрэеўна
  171. Бабкоў І. М.
  172. Бабовіч Рыгор / 1951, в. Дзяржынск, Лельчыцкі раён
  173. Баброўская Кацярына
  174. Бабрыцкая (Сарока) Валерыя Міхайлаўна
  175. Бабурына Вольга Вячаславаўна
  176. Бабылькова Зінаіда Сцяпанаўна / 1930, Беларусь
  177. Бабынін Г. / Расія
  178. Багатыроў Анатоль Васільевіч
  179. Багачова Валянцiна Iсакаўна / 1933, в. Паршына, Горацкі раён
  180. Багачова Вольга Пракопаўна / 1928, в. Паршына, Горацкі раён
  181. Багданава Марыя Міронаўна / 1914, Беларусь
  182. Багданаў Сяргей
  183. Багданаў Уладзімір Анатольевіч
  184. Багданец Вера
  185. Багдановіч А. Я.
  186. Багдановіч Ганна Сцяпанаўна
  187. Багдановіч Зыгмунд (Смаргонскі раён) / 1926, Смаргонскі раён
  188. Багдановіч Максім Адамавіч
  189. Багдановіч Марыя Матвееўна
  190. Багдановіч Мечыслаў (Смаргонскі раён) / 1923, Смаргонскі раён
  191. Багдановіч Н. О.
  192. Багуслаўскі Арцём
  193. Бадаланава Фларэнціна
  194. Бажок Юля
  195. Базар Наталля
  196. Бакланова Татьяна Олеговна
  197. Бакуновіч Каліса
  198. Балай С.
  199. Баланчук Анатолій Клімавіч / в. Букча, Лельчыцкі раён
  200. Баланчук Ніна Аляксееўна / в. Букча, Лельчыцкі раён
Гэта кэшаваныя старонка. Апошняя сінхранізацыя з базай - 29.05.2024 22:08:14

Відэакурсы па этнаграфіі

Самы час вучыцца анлайн! Нашы відэакурсы размешчаны на адукацыйнай платформе Stepik.org і акрамя відэа утрымліваюць праверачныя тэсты для самакантролю.

Запісацца

Выкладчык: Уладзімір Лобач

Аб’ём: 70 урокаў, 14 гадзін відэа, 127 тэставых пытанняў

Курс прапануе паглыбленае азнаямленне з этнічнай гісторыяй і этнакультурнай спецыфікай Беларусі. Прадстаўлены лекцыі па раздзелах і тэмах вучэбнай праграмы "Этнаграфія Беларусі", якая выкладаецца аўтарам у Полацкім дзяржаўным універсітэце.

Запісацца

Выкладчык: Зміцер Скварчэўскі

Аб’ём: 13 урокаў, 2 гадзіны відэа, 100 тэставых пытанняў

Сярод разнастайных аспектаў беларускай міфалогіі, прадметам курсу абраны персанажны код: боствы, духі, дэманічныя істоты, героі і т.п.