Род заняткаў
музыкі
Рэйтынг
165.0000

Персаналіі 165 (праз поле „Род заняткаў“)

  1. Adamski Antoni / 1936, в. Kruszyn, Powiat moniecki
  2. Klapka Rudolf F.
  3. Kopa Stefan
  4. Kovera Gvidas
  5. Minta Michał
  6. Stankiewicz Bolesław / 1928, в. Biała Waka, Салечніцкі раён
  7. Vyšniauskas Petras
  8. Іўлеў Уладзімір / Беларусь
  9. Анікейчанка Ягор
  10. Апанасовіч Леанарда / 1929, Асінаўшчызна, Смаргонскі раён
  11. Апановіч Анатоль
  12. Апановіч Андрусь
  13. Архіпава Зося
  14. Архіпаў Ігар
  15. Астрамецкі Аркадзь Абрамавіч
  16. Багдановіч Зыгмунд (Смаргонскі раён) / 1926, Смаргонскі раён
  17. Багдановіч Мечыслаў (Смаргонскі раён) / 1923, Смаргонскі раён
  18. Баланчук Анатолій Клімавіч / в. Букча, Лельчыцкі раён
  19. Балкоўскі Аркадзь(баян) / Беларусь
  20. Бароўскі Андрэй
  21. Барысаў І.Ц.
  22. Барышнікава (Фёдарава) Вольга
  23. Бацяноўскі Яўген / Мінскі раён
  24. Бельскі Антось
  25. Берніковіч П. Л.
  26. Булыга Васіль
  27. Булыга Васіль
  28. Буцько Уладзіслаў / в. Семернікі, Ашмянскі раён
  29. Бядуленка Рыгор Іванавіч / Беларусь
  30. Бядуленка Соф’я Андрэеўна
  31. Бярбераў Уладзімір Хрыставіч
  32. Бярнат Генрых (Генадзь) / аг. Кушляны, Смаргонскі раён
  33. Вайцюшкевіч З.
  34. Валадкевіч Яфім, скрыпач / в. Дубенец, Столінскі раён
  35. Воранаў Віталь
  36. Выдронак Юрый
  37. Высоцкі А. А.
  38. Вілюха Аляксандр
  39. Ганчароў Уладзімір
  40. Гарагляд Васіль
  41. Глушань Міхаіл (дудка, Жыткавіцкі р-н) / Жыткавіцкі раён
  42. Годыль Станіслаў Францавіч / 1934, аг. Налібакі, Стаўбцоўскі раён
  43. Грыневіч (Матафонава) Таццяна
  44. Данілаў Мікалай Іванавіч / в. Мехавое, Гарадоцкі раён
  45. Дзмітрыеў Юрый
  46. Дзяруга Аляксандр
  47. Драгун Пётр (Смаргонскі р-н) / 1943, в. Гарані, Смаргонскі раён
  48. Дударэвіч Уладзімір / г. Баранавічы
  49. Дулуб Георгій / Беларусь
  50. Дэбесь Браніслаў Сцяпанавіч / 1909, аг. Кушляны, Смаргонскі раён
  51. Емельянчык Антаніна
  52. Жалткоў Ігар
  53. Жура Алесь
  54. Жыновіч (Жыдовіч) Іосіф Іосіфавіч
  55. Захар Дзмітрый Андрэевіч
  56. Зубар Міхаіл / г. Мазыр, Мазырскі раён
  57. Зуева Дар’я
  58. Зюлікаў Уладзімір Маісеевіч / 1931, в. Пакуцце, Дрыбінскі раён
  59. Зінкевіч Яўген Іванавіч / 1942, в. Бабры, Валожынскі раён
  60. Казінец Міхаіл
  61. Калешка Вера
  62. Кандыба Алена
  63. Канцавы Кастусь
  64. Капейка Міхаіл / в. Майсеевічы, Асіповіцкі раён
  65. Кашкан Мікола
  66. Кашкурэвіч Тодар Арленавіч
  67. Красулін Вячаслаў
  68. Крукоўскі Аляксей
  69. Крыжэвіч Іван
  70. Курадавец Аркадзь
  71. Куўшынаў М. С.
  72. Лагацкі Віктар
  73. Лагуцька Клім / Беларусь
  74. Леўчык Галляш
  75. Лось Алесь Уладзіміравіч
  76. Лычкоўскі Іван Іосіфавіч / 1902, г. Чэрвень, Чэрвеньскі раён
  77. Ляшук Рыгор
  78. Ляшчынскі Мікалай / гп Лельчыцы, Лельчыцкі раён
  79. Ляшчынскі Мікалай Паўлавіч / 1913, Беларусь
  80. Ліс Яўгенія
  81. Літвінчук Аляксандр Дарафеевіч
  82. Мазікаў Герасім (дудка, Чэрыкаўскі р-н) / Чэрыкаўскі раён
  83. Маленчык Станіслаў Вікенцевіч / г. Шчучын, Шчучынскі раён
  84. Малішэўскі Яраш
  85. Мулявін Уладзімір
  86. Муравейка Фёдар Уладзіміравіч / 1939, в. Карчаватка, Жыткавіцкі раён
  87. Мураўёў І. А. / 1895, в. Ластрыгіна, Мсціслаўскі раён
  88. Мялешка Алена
  89. Міхайлоўскі Ю.
  90. Навіцкі Станіслаў Мамертавіч
  91. Палаўчэня Андрусь
  92. Панкевіч Юрась
  93. Пархоменка Васіль Трафімавіч
  94. Паўлаў Піт
  95. Паўлоўскі Юрый
  96. Пратасевіч Вячаслаў Сцяпанавіч / 1913, в. Роспы, Капыльскі раён
  97. Прудніковіч Мікалай(бубен)
  98. Прыбышчук Віктар Калістратавіч / 1902, в. Гаравата, Іванаўскі раён
  99. Пузыня Уладзімір Якаўлевіч
  100. Путронак Канстанцін
  101. Піменаў Сцяпан Яфімавіч / 1923, аг. Кушляны, Смаргонскі раён
  102. Піцуха Іван Пятровіч / 1905, в. Сіманавічы, Драгічынскі раён
  103. Рагоўскі Анатоль Дзмітрыевіч / 1939, Беларусь
  104. Рагоўскі Дзмітрый Канстанцінавіч / 1913, х. Ліпава, Шаркоўшчынскі раён
  105. Рацык Фёдар
  106. Рудзёнак Аркадзь Пятровіч / 1915, Беларусь
  107. Рыжко Аляксей
  108. Рышкевіч Аляксандр Уладзіміравіч ("Шурка") / 1937, в. Мінюцеўка, Шчучынскі раён
  109. Рыўкін Міхаіл
  110. Самохін Рыгор
  111. Самсонаў Васіль
  112. Сасноўскі Зміцер
  113. Семашкевіч Васіль / г. Любань, Любанскі раён
  114. Семянчук Міхаіл
  115. Семянчук Міхаіл / в. Гарадзец, Столінскі раён
  116. Слаўчык Гаўрыла / 1836, Гарадоцкі раён
  117. Смольскі Браніслаў Сільвестравіч
  118. Столяр Мікола
  119. Струк Кірыл / в. Запясочча, Жыткавіцкі раён
  120. Стэсь Фёдар Іванавіч (Квецька, Хведар) / 1869, в. Церасполле, Полацкі раён
  121. Субета Міхась / 1910, г. Смаргонь, Смаргонскі раён
  122. Сурба Аляксандр
  123. Сухі Аляксей Іванавіч / 1927, в. Граб’ё, Акцябрскі раён
  124. Сухі Дзяніс
  125. Сялюн Міхаіл Іванавіч / 1931, в. Заазер’е, Вілейскі раён
  126. Сяляповіч Дмітрый (Zisl)
  127. Сямашка Віктар
  128. Сівохіна Алеся
  129. Сімяонаў Канстанцін
  130. Такушэвіч Максім Пятровіч / х. Сакаўшчына (ліквідаваны), Маладзечанскі раён
  131. Такушэвіч Сяргей
  132. Тэраўскі Уладзімір
  133. Узгорак Іван / Вілейскі раён
  134. Узгорка Іван / Вілейскі раён
  135. Усцінаў Міхаіл Фёдаравіч / 1871, в. Бараўцы, Полацкі раён
  136. Філіпчык Марыя
  137. Хаменка Алег
  138. Харчанка Ганна
  139. Храмцова Яна
  140. Ціхановіч Хвёдар / в. Домжарыцы, Лепельскі раён
  141. Цішко Аляксей
  142. Чавус Станіслаў
  143. Чаплінскі Віктар / 1950, в. Граўжышкі, Ашмянскі раён
  144. Чубрык Сяргей
  145. Чумакоў Алесь
  146. Чырыца Алег Мар’янавіч
  147. Шалкевіч Віктар
  148. Шамак Р. П. / в. Астроўкі, Асіповіцкі раён
  149. Шашко Адам / Беларусь
  150. Швайбовіч Іван Мартынавіч / 1923, в. Барань, Барысаўскі раён
  151. Швед Васіль (дудка, бубен) / аг. Глушкавічы, Лельчыцкі раён
  152. Шкадун Міхаіл, скрыпак / аг. Глушкавічы, Лельчыцкі раён
  153. Шкіндзер Васіль
  154. Шмелькін Ханон Ёселевіч
  155. Шукалаў Ігнат / гп Лельчыцы, Лельчыцкі раён
  156. Шуканаў Іван / Беларусь
  157. Шуканаў Пятро / Беларусь
  158. Шуміліна Ірына
  159. Шчатко Іван
  160. Шчэрбач Васіль
  161. Шчэрбач Феадосій
  162. Юніцкі Мікалай / г. Любань, Любанскі раён
  163. Яраш (Ліхашапка) Раман
  164. Яскевіч Аляксей
  165. Ясінскі Аляксандр
Гэта кэшаваныя старонка. Апошняя сінхранізацыя з базай - 04.02.2024 16:48:15

Маеце пытанне ці заўвагу? Напішыце ў каментары. Звяртаем увагу, што каментары са спасылкамі і ад неаўтарызаваных аўтараў прэмадэруюцца.

Відэакурсы па этнаграфіі

Самы час вучыцца анлайн! Нашы відэакурсы размешчаны на адукацыйнай платформе Stepik.org і акрамя відэа утрымліваюць праверачныя тэсты для самакантролю.

Запісацца

Выкладчык: Уладзімір Лобач

Аб’ём: 70 урокаў, 14 гадзін відэа, 127 тэставых пытанняў

Курс прапануе паглыбленае азнаямленне з этнічнай гісторыяй і этнакультурнай спецыфікай Беларусі. Прадстаўлены лекцыі па раздзелах і тэмах вучэбнай праграмы "Этнаграфія Беларусі", якая выкладаецца аўтарам у Полацкім дзяржаўным універсітэце.

Запісацца

Выкладчык: Зміцер Скварчэўскі

Аб’ём: 13 урокаў, 2 гадзіны відэа, 100 тэставых пытанняў

Сярод разнастайных аспектаў беларускай міфалогіі, прадметам курсу абраны персанажны код: боствы, духі, дэманічныя істоты, героі і т.п.